هفت استاد ایرانی تایید اتحادیه جهانی مخابرات را گرفتند

به گزارش یکشنبه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، «وحید یزدانیان» افزود: چهار نفر از استادان ایرانی تایید شده اتحادیه جهانی مخابرات در کارگاه بین المللی امنیت فضای مجازی که از بیست و دوم تا بیست و ششم اردیبهشت ماه در تهران برگزار می شود، حضور می یابند.
نخستین کارگاه آموزشی امنیت فضای مجازی در ایران با همکاری اتحادیه جهانی مخابرات و مرکز آموزش پیشرفته مخابراتی هند (آ.ال.تی.تی.سی) در هتل فردوسی تهران برگزار می شود.
اتحادیه جهانی مخابرات فراخوان برگزاری این کارگاه را داده است و مهلت ثبت نام تا 2 روز دیگر ادامه دارد.
ارتقای دانش در زمینه چالش ها و تهدیدهای بالقوه مربوط به خدمت ها و نرم افزارهای برخط (سرویس ها و اپلیکیشن های آنلاین)، اشتراک گذاری طرح امنیت سایبری جهانی توسط اتحادیه جهانی مخابرات، بررسی شاخص های جهانی امنیت سایبری و حفاظت از کودکان در فضای سایبر از اهداف برگزاری این کارگاه است.
همچنین اتحادیه جهانی مخابرات مهمترین محورهای این کارگاه را جهت گیری ارتباطات و فناوری اطلاعات و نیاز به استفاده امن و مطمئن از آن، رایانش ابری، اینترنت اشیا، بلاکچین، استانداردهای امنیت اطلاعات، اندازه گیری تاثیر زیرساخت اطلاعاتی بحرانی و چشم انداز تهدیدهای جاری اعلام کرد.

** مزیت میزبانی کارگاه های اتحادیه جهانی مخابرات برای ایران
یزدانیان اعلام کرد: تاکنون 15 مدیر و کارشناس این بخش از کشورهای آسیا و اقیانوسیه شامل هند، مالزی، اندونزی، سریلانکا، گینه نو و افغانستان در کارگاه ثبت نام کرده اند.
یزدانیان گفت: یکی از مزیت های میزبانی کارگاه های اتحادیه جهانی مخابرات، امکان حضور یک تا یک و نیم برابری شرکت کنندگان ایرانی نسبت به شرکت کنندگان خارجی است.
وی یادآوری کرد: طبق مقررات این اتحادیه، اعضایی مانند ایران تا چند سال باید با همکاری کشورهای آسیایی مرجع آموزشی در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات مانند کره جنوبی، چین و هند دوره هایی را برگزار کنند که تلاش داریم این دوره ها به صورت مستقل در ایران برگزار شود.
به گزارش ایرنا، پارسال ایران میزبان دومین کارگاه بین المللی با همکاری اتحادیه جهانی مخابرات بود.
همان زمان وزیر وقت ارتباطات و فناوری اطلاعات صدور مجوز برای برگزاری دومین کارگاه آموزشی بین المللی اتحادیه جهانی مخابرات در تهران را نشانه بازگشت اعتماد سلب شده این اتحادیه به ایران و مرکزیت کشور ما در فعالیت های اینترنتی مرتبط با اتحادیه دانست.
«محمود واعظی» گفت: ارتباطات ایران با اتحادیه جهانی مخابرات در 10 سال گذشته قطع شده بود و این اجازه را به دانشکده پست و مخابرات نمی دادند که کارگاه آموزشی منطقه ای برگزار کند.

اقتصام**2078*1961*

انتهای پیام /*


اقتصاد


دانشكده پست و مخابرات


اتحاديه جهاني مخابرات


كارگاه بين المللي امنيت فضاي مجازي