نسل جدید کارآفرینان زیر 30 سال شکل گرفته است

به گزارش ایرنا، سورنا ستاری روز شنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز اظهار داشت: اقتصاد دانش بنیان متفاوت از اقتصاد نفتی است؛ در اقتصاد نفتی، خام فروشی افتخار است در حالی که هیچ اقتصادی در دنیا بر این اساس توسعه پیدا نکرده است.
وی با اشاره به اینکه هیچ اقتصادی در دنیا بر پایه منابع زیرزمینی رشد نمی کند، ادامه داد: در کشو ما معنی اشتغال، استخدام است و با این تعریف کارآفرینی در آن نابود می شود.
ستاری گفت: در اقتصاد دانش بنیان به دنبال نیروی انسانی با مهارت و اعتماد به نفس بالا هستیم و باید محیط را برای فعالیت بهتر این قبیل نیروی انسانی فراهم کنیم.
وی گفت: مراکز علمی ما به دنبال ارائه محصولاتی با ارزش افزوده هستند، مساله ای که در مراکز سنتی مورد توجه قرار نگرفته است.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با تاکید بر لزوم آماده سازی محیط برای دانشجویان نخبه افزود: صرفا ارائه تسهیلات نمی تواند در این زمینه مفید باشد، بلکه آماده سازی محیط برای دانشجویان نخبه به خصوص در استان های خودشان مهم ترین مساله است.
وی گفت: سیستم رشد شرکت های دانش بنیان به گونه ای است که از صفر شروع و به صورت تدریجی رشد کنند تا با دارا بودن پایه های قوی، اقدام به فعالیت های بهتری کنند.
ستاری اظهارداشت: باید از بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در شرکت های دانش بنیان و مراکز علمی کمک گرفت.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز نیز در این دیدار گفت: ضروری است امکان استفاده از نخبگان علمی به خصوص مخترعان و مبتکران بیش از پیش فراهم شود.
حجت الاسلام محمدعلی آل هاشم با اشاره به حمایت های مدیریت ارشد استان از قشر نخبه افزود: ‌در بخش سرمایه گذاری نیز کارهای خوبی در حوزه شرکت های دانش بنیان در این استان انجام شده است که باید افزایش یابد.
ستاری، معاون علمی و فناوری رییس جمهوری امروز برای سفر کاری یکروزه به تبریز سفر کرده است.
6120/518

انتهای پیام /*


علمی آموزشی


ریاست جمهوری


معاونت علمی


تبریز

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *