شبکه سازی دانشمندان مسلمان در نشست تبادل تجربه علم و فناوری

به گزارش روز یکشنبه گروه علمی ایرنا بنیاد علم و فناوری مصطفی (ص)‌، تعامل و همکاری متقابل بین دانشمندان، صاحبان صنایع و سرمایه گذاران یکی از فعالیت ‌های کلیدی چهارمین دوره نشست استپ 2018 خواهد بود که 11 تا 14 آذر جاری در دانشگاه سلطان قابوس عمان در موضوعات مرتبط با بهداشت و سلامت، انرژی و آب و محیط زیست برگزار خواهد شد.
دبیر اجرایی چهارمین دوره نشست تبادل تجربیات علم و فناوری (STEP/ scholarship and record sell programme) با اشاره به طیف وسیع اهداف این نشست گفت: گردهم آیی دانشمندان جهان اسلام در این نشست شبکه‌ ای از همکاری ‌های علم و فناوری را در کشورهای مسلمان تدارک می بیند.
رسول دیناروند اظهار داشت: نشست استپ، سکویی برای فعالیت‌ های دانشمندان خواهد بود؛ دانشمندان در کنار مخترعان جوان، سرمایه گذاران و شرکت های استارت‌ آپی در این اجلاس حضور خواهند داشت.
وی افزود: ویژگی اصلی استپ آشنایی دانشمندان با سرمایه گذاران علاقمند به همکاری خواهد بود. علاوه بر این، ارائه دستاوردهای دانشمندان برجسته و محققان جوان، معرفی دستاوردهای دانشمندان به سرمایه گذاران علاقمند در برنامه EISA مخفف bearing of industies to scientists acievments شبکه سازی و بازدید از مکان های علمی از دیگر برنامه های نشست تبادل تجربیات علم و فناوری این دوره است که به مدت 4 روز در دانشگاه سلطان قابوس برگزار می شود.
به گزارش ایرنا جایزه مصطفی (ص) به صورت دوسالانه به دانشمندان و پژوهشگران برتری اعطا می‌شود که اثری نوآورانه در مرزهای دانش تعلق خلق کرده باشند. این جایزه که طی سال های 94 و 96 اعطا شده است، با رویدادهای علمی جانبی دیگری از جمله مسابقه دانش آموزی سالانه نور، رقابت علمی کنز (ارائه برترین دستاوردهای علمی و کاربردی محققان جوان مسلمان/ believe focus and idea for society)، نشست های استپ و ارائه فرصت مطالعاتی به برترین دانشمندان و محققان جوان جهان اسلام همراه است.
دوره های پیشین نشست های علمی استپ همزمان با اعطای اولین دوره جایزه مصطفی (ص) در دانشگاه های تهران، دومین دوره در دانشگاه پوترای مالزی و سومین دوره سال گذشته و همزمان با دومین دوره جایزه مصطفی (ص) برگزار شده است.
همچنین قرار است برترین آثار هنری مرتبط با رسول اکرم توسط بنیاد علم و فناوری مصطفی (ص) در موزه ای به نام موزه مصطفی گردهم آید تا با زبان هنر نیز ویژگی های پیامبر رحمت بیان شود.
علمی**9157**1440

انتهای پیام /*


علمي آموزشي


علم و فناوري ايران


جايزه مصطفي (ص)


نشست هاي استپ

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *