جشنواره حرکت دانشگاه ها را به سمت کارآفرینی و خلاقیت سوق می دهد

هوشنگ طالبی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود : دانشجویان این جشنواره در قالب انجمن های علمی نشان دادند که در آینده می توانند کارآفرینی را سرلوحه و هدف خود قرار دهند و به سمت آن پیش بروند.
وی اضافه کرد : در این جشنواره برای اولین بار شرایط حضور بیش از 21 صنعت در کنار دانشجویان مهیا شد و آنها توانستند با خلاقیت ها، توانایی و دستاوردهای علمی دانشجویان در بخش های مختلف کشور از جمله صنعت و خدمات آشنا شوند.
رییس دانشگاه اصفهان ادامه داد : دانشجویان علاوه بر یافتن فرصتی برای معرفی خود، توانستند با برقراری ارتباط با بخش صنعت برای آینده برنامه ریزی کنند و از شیوه دانش نظری به سمت کاربردی کردن علم خود پیش بروند.
وی یکی از تاثیرات خوب برپایی این رویداد را ایجاد انگیزه درس خواندن و انجام فعالیت های علمی در دانشجویان برشمرد و گفت: دانشگاه با برگزاری چنین رویدادهای موثر علمی جریان پویایی و امید و نشاط را در بین دانشجویان ایجاد خواهد کرد.
طالبی همچنین حضور 85 دانشجو از 46 کشور در این جشنواره را موجب ارتقای سطح آن از ملی به بین المللی دانست و گفت: این مهم امکان تبادل اطلاعات و ارتباطات انجمن های علمی دانشجویی داخل و خارج را فراهم کرد.
به گزارش ایرنا، یازدهمین جشنواره ملی حرکت با هدف ایجاد پیوند بیشتر انجمن های علمی دانشگاه ها با بخش های مختلف کشور به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از پنجم آذر کار خود را در دانشگاه اصفهان آغاز کرد و روز گذشته هفتم ماه آذر با معرفی انجمن های علمی برتر دانشگاه های سراسر کشور پایان یافت.
در این جشنواره، نمایشگاهی در فضایی به مساحت بیش از سه هزار مترمربع در سالن حجاب دانشگاه اصفهان و در قالب 105 غرفه برپا شده و آثار و دستاوردهای انجمن های علمی دانشگاه های سراسر کشور در رشته های علوم پایه، مهندسی، فناوری، علوم نوین ، کشاورزی و صنعت در آن به نمایش گذاشته شد.
همچنین 85 پژوهشگر و دانشجوی خارجی در یک غرفه مشترک، توانمندی های خود را در این رویداد علمی و فرهنگی به نمایش گذاشتند.
6994/6026/

انتهای پیام /*


علمي آموزشي


جشنواره


حركت


كارآفريني